fbpx
Instagram Ani-Muk Facebook Ani-Muk
1 krabice 3 tematické kreativní sady Co tři měsíce přímo k vám domů!


Jsme Katka a Emma a vyrábíme vzdělávací krabice pro zvídavé děti.

Na trhu je mnoho krabic a tvořivých sad. Naše krabice nejsou o tom, že dítě dostane materiály  a něco si vyrobí.

Nedostane jen tak pexeso, které si má samo vystříhat.  Pexesa jsou všude. U nás si pexeso nejen vyrobí samo, ale má zajímavou linku – v lesním pexesu nemá vedle sebe dvě stejná zvířátka, ale na jedné kartičce jsou stopy zvířete a na druhé zvíře samotné.

Jaká radost je pak dítě vzít na cestu do lesa, a vidět, jak vám hlásí, že našlo stopy zajíce!

Dítě se vzdělává přirozeně.

Krabice jsou vzdělávací – učí děti poznávat svět. Takže si sestaví třeba zoetrop, díky kterému se naučí, že film byl původně složen z políček.

Dítě si s věcmi z krabice hraje. Nejdou na výstavku.

Právě proto, že si pexeso vyrábí samo, má k předmětu větší vztah a rádo si s ním hraje. Nevyrábíme věci jen proto, aby se dítě zabavilo a mělo další věci, které jdou na výstavku. Těch mají všichni dost ze školy. S námi si vyrobí věci, se kterými si později hraje a používá je.

Dítě si rozvjíjí schopnost řešit problémy.

Schopnost řešit problémy je superschopnost. S problémy se bude dítě setkávat pořád. Já, Katka, si přeju své děti poslat do světa vybavené touto schopností. Nemůžu jim celé dětství umetat cestičku a pak je poslat do života nevybavené, současně nemůžu po dětech chtít, že budou řešit dospělácké problémy.

Proto v Ani-Muku dáváme dětem k řešení takové problémy, které jsou v jejich věku tak akorát. Trošku náročné, aby se u toho ještě občas navztekaly, ale aby je výsledek těšil dostatečně. Právě tak, aby pochopily, že občas stojí za to zatnout zuby a nějakou potíž překonaly. 

Dítě se učí překonávat frustraci.

Ne moc velká, ne moc malá. Jak při frustraci, tak při schopnosti řešit problémy, stojíme vedle dětí a něžně je podporujeme.

Dítě si rozvjíjí koordinaci oko-ruka.

Věděli jste například, že dnes mají lékařské fakulty problém, protože budoucí chirugové jsou “nešikovní” – nebyli zvyklí pracovat rukama a teď je pro ně jemná práce problém?

V Ani-Muku si musí děti vyrobit všechno sami. A rozvíjejí tak šikovnost – tedy koordinaci oko-ruka.

Každá krabice má své téma.

Každá krabice má jednu nosnou myšlenku, kterou rozvíjí do šíře. Například v tématu les – kromě toho, že poznává lesní zvěř, učí se poznávat také stopy. Naučí se poznávat houby.

Když pak jdete na vycházku do lesa – budete mít velkou radost z toho, až uvidíte, co všechno dítě rozpozná.

Navíc je pak pyšné samo na sebe, protože poznalo stopy divokého prasete, jelena nebo ježka.

Vyzkoušejte naši krabici!

Můžete objednat sadu na konkrétní téma, anebo předplatné.